Do odwołania sprzedaż przeniesiona została m.in. na serwis Allegro - link do konta

ProX

ProX

PROX to firma dostarczająca części zamienne najwyższej jakości. Większość asortymentu produkowana jest w Japonii przez dostawców części OEM którzy cieszą się największą światową reputacją. Zastosowanie najnowszych technologii i maszyn podczas procesów produkcyjnych przekłada się na wysokiej jakości produkty spełniające najwyższe kryteria. PRO-X Racing Parts to marka, która jest liderem wśród dostawców silnikowych części zamiennych do motocykli off-road, ATV, skuterów i skuterów wodnych.

Tłoki

Charakteryzują się najwyższą precyzją wykonania. Produkowane są z tych samych stopów, których używają wszyscy najważniejsi japońscy producenci silników. Tłoki PRo-X to produkt pierwszej klasy, którym można zastąpić oryginał w motocyklu, skuterze, ATV, skuterze wodnym itp. W ofercie znajdują się tłoki nominalne oraz szeroka gama tłoków nadwymiarowych. W przypadku cylindrów tulejowanych dostępne są nawet wymiary większe o 2mm co pozwala przedłużyć żywotność cylindrów. W przypadku cylindrów powlekanych obok selekcji nominalnej dostępne są selekcje nadwymiarowe (B, C, D,...) Wszystkie tłoki PRO-X sprzedawane są w komplecie z pierścieniami tłokowymi, zapinkami i sworzniem, gotowe do montażu.

Korbowody

Produkowane z najmocniejszych dostępnych stopów, przy zachowaniu drobiazgowej kontroli zgodności ze specyfikacją oryginalnych części. Gwarantuje to łatwość montażu i niezawodność w trakcie użytkowania. Korbowody PRO-X dostarczane są w kompletach ze sworzniem stopy korbowodu, łożyskiem dolnym, przekładkami oraz łożyskiem górnym.

Zestawy uszczelek silnikowych

Produkowane są wyłącznie na zlecenie PRO-X. Precyzja wykonania i użyte materiały najwyższej jakości przewyższają standardy produktów oryginalnych.

Części sprzęgła

Kosze sprzęgła. Wykonane ze stopów aluminium używanego również w lotnictwie przy zachowaniu standardów i precyzji produktów oryginalnych. Zastosowanie procesów twardego anodowania wydłuża żywotność produktu. Zestaw zawiera niezbędne elementy umożliwiające łatwy montaż.


Tarcze sprzęgła produkowane są w Japonii przez wiodących dostawców części oryginalnych. Przy zachowaniu najwyższej jakości oraz atrakcyjnej ceny, są idealnym wyborem podczas naprawy sprzęgła. W ofercie znajdują się tarcze cierne, przekładki stalowe i aluminiowe do prawie wszystkich motocykli off-road, enduro i ATV.

Tuleje cylindra

Dostępne do większości dwu- i czterosuwowych pojazdów. Wyprodukowane z precyzyjną dbałością, gwarantują idealne dopasowanie i łatwość instalacji. Jednakże wymiana tulei cylindra to zadanie dla doświadczonego mechanika.

Uszczelniacze olejowe, kurzowe, łożyska

PRO-X ma w swojej ofercie szeroką gamę: uszczelniaczy przedniego zawieszenia, kurzówek, uszczelniaczy na wał oraz łożysk: kół, na wał, główki ramy, łożysk igiełkowych. Wszystko to do motocykli, skuterów wodnych i ATV. Produkowane są w Japonii przez wiodących dostawców części oryginalnych. Jednym słowem najwyższa jakość przy atrakcyjnej cenie z PRO-X'a.

Zawory

Produkowanie są w Europie z zachowaniem najwyższych standardów. Zawory tytanowe produkowane metodą kutą z jednego kawałka stopu tytanu z dodatkiem zintegrowanych mikrostrukturalnie materiałów o różnych właściwościach i rozmieszczonych w odpowiednich obszarach zaworu. Zastosowanie najnowocześniejszych stopów Ti3Al pozwala zachować najlepsze właściwości materiału w wysokich temperaturach. Specjalna powłoka skutkuje obniżeniem tarcia pomiędzy zaworem a prowadnicą. Te cechy powodują iż zawory PRO-X przewyższają specyfikację OE pod względem wymiarów i solidności wykonania.

Stalowe zamienniki zaworów tytanowych (SIS i SES)

Zestawy te są ofertą alternatywną dla części fabrycznych wykonanych z tytanu. Tytan jest materiałem lekkim ale zużywa się bardzo szybko przez co zawory tytanowe muszą być wymieniane często co powoduje że eksploatacja jest bardzo droga. Oryginalne zawory tytanowe są jakościowo nienajlepsze, podczas gdy tytanowe zawory tuningowe klasy wyższej są drogie.
Zawory ssące i wydechowe Pro-X ze specjalnej stali nierdzewnej 21-4N ze względu na ich wysoką wytrzymałość zużywają się mniej w ekstremalnych warunkach. Dostarczane są ze specjalnie skonstruowanymi sprężynami, które idealnie współpracują z cięższymi od tytanowych zaworami stalowymi. Zawory pokryte są czarną powłoką azotową oferując wysoką twardość powierzchniową przy zachowaniu gładkiej powierzchni, co redukuje tarcie pomiędzy zaworem a prowadnicą.

Łożyska zawieszeń i linkage

Dostarczane jako kompletne zestawy naprawcze zawierające w zależności od typu motocykla, łożyska, tulejki, simmeringi. Zestawy zostały podzielone na:
łożyska wahacza
łożyska dzwigni wahacza (linkage)
łożyska amortyzatora tylnego górne
łożyska amortyzatora tylnego dolne

Zestawy naprawcze przedniego zawieszenia

Oferowane jako kompletne zestawy do łatwej instalacji, zawierające: prowadnice, tuleje ślizgowe, miedziane podkładki, o-ringi i zabezpieczenia. Dla zwiększenia wytrzymałości tuleje zostały pokryte teflonem. Wytrzymałość potwierdzona wysokimi wynikami w testach dynamicznych. Dostępne do szerokiej gamy modeli off-road.

Płytki zaworowe

Wykonane są z najwyższych jakości materiałów. Specjalne zabiegi cieplne zapewniają twardość płytek oraz maksymalną wytrzymałość. Po takich zabiegach płytki są precyzyjnie przycinane do dokładnej wielkości. Oferowane są jako komplety pakowane w plastikowe pudełka oraz tak zwane „uzupełniacze”. Dostępny asortyment to:
7,48mm - grubości od 1,20mm do 3,50mm
8,90mm - grubości od 1,72mm do 2,60mm
9,48mm - grubości od 1,20mm do 3,50mm
10,00mm - grubości od 1,85mm do 3,20mm

Łańcuszki rozrządu

W ofercie PRO-X obok łańcuszków rozrządu do motocykli off-road i ATV znajduje się całkiem spory wybór pozycji do motocykli szosowych. Łańcuszki rozrządu PRO-X produkowane są w Japonii przez firmę Borg Warner. Produkowane według specyfikacji OEM, łańcuszki typu M, z utwardzonymi cieplnie sworzniami i wzmacnianymi ogniwami w celu osiągnięcia najlepszych parametrów oraz zwiększenia wytrzymałości.